hydrolat na twarz

Kosmetykinaturalne – profit hydrolatów

hydrolat do ciała

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą użytkowane, bo mało w nich syntetycznych dodatków, konserwantów, barwników i złośliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę oraz porządnie ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub ewentualnie roślinna, a adekwatnie element uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla skóry wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o dużo łagodniej od samych olejków eterycznych. Bardzo dobrze łagodzi skórę po depilacji lub gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dorzucić do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku czy też rozcieńczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niezmiernie delikatne, wolno je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada przystosować wedle ulubionego zapachu bądź właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną cerę, jednakowoż oraz o przyrodę. Tego rodzaju towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.