kancelaria w Poznaniu

Adwokat prawnikowi nie równy. Cechy właściwego adwokata

wyciąganie z problemów z prawem

Przysłowiowe „posiadanie bardziej profesjonalnego prawnika” to zwrot, który wielokrotnie stosuje się w odniesieniu do najbogatszych – według powszechnego przekonania elity mogą być ponad prawem jedynie wobec tego, że są w stanie opłacić najbardziej fachowych i uzdolnionych radców prawnych. Naturalnie, nasuwa się w takiej sytuacji pytanie – czy prawnik rzeczywiście ma tak kolosalną kontrolę nad przebiegiem rozprawy? Tak czy inaczej, nie wolno zaprzeczyć, że są lepsi i gorsi przedstawiciele tego zawodu, a ich wpływ na ostateczne rezultaty sporów prawnych jest z pewnością dostrzegalny.

Jak wybrać porządnego adwokata?
O skuteczności danego prawnika najporządniej poświadcza jego historia. Jest to niezwykle konkretna forma portfolio, która przedstawia to, jak przyzwoicie dany doradca radzi sobie ze swoimi obowiązkami. Jeśli zatem oczekuje się bardzo dobrych efektów podczas faktycznej rozprawy, należałoby poświęcić chwilę na dokładniejsze zaznajomienie się z poprzednimi osiągnięciami wybranego profesjonalisty, a dopiero w następnej kolejności podjąć decyzję o podjęciu się z nim współpracy. Należytym źródłem informacji jest także wykształcenie oraz opinie klientów.

Jak działa porządny adwokat?
Podejście utalentowanego prawnika najprawidłowiej obrazuje profesjonalizm – musi być to osoba całkowicie orientująca się w prawnych szczegółach, a jednocześnie na tyle elastyczna, żeby poradzić sobie nawet z nagłymi zmianami statusu rozprawy. Ujawnienie ważnych dowodów lub też kontrowersyjne zeznania świadka – dla prawnika najwyższej klasy nie powinno to stanowić najmniejszego problemu.