Kompetentne centrum opieki nad mamą oraz dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Aktualnie kobiety najczęściej dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa przeróżna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los własny oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/poloznictwo-i-ginekologia

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Współcześnie w stworzonym przez nas kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy mogą liczyć na kompetentną opiekę związaną z czasem ciąży i połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, dlatego też kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez fachowców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy ekwipunkiem, lecz w głównej mierze również ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje wiele radości, jednak również o jego zdrowie wypada zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, w następstwie tego też zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich świadczących specjalne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci konstruowane są doskonałe warunki lekarskie. Lekarze troszczą się nie wyłącznie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jednakowoż również o ich komfort oraz porządne samopoczucie, jakie ma prawo rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług ekspertów korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.