alkoholizm Kraków

Początek leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało końca. Jednakowoż nie powinieneś sam cierpieć. Istnieje wiele dostępnych metod terapii, które pomogą Ci w przezwyciężeniu alkoholizmu, by wrócić do zdrowego i pełnego życia.

terapia alkoholowa zamknięta

Rozmaite elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu winno być monitorowane przez skład specjalistów lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie są liczne środowiska leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez profesjonalistów, jacy wspomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy i współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż połowa osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób jakie wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego czy też ambulatoryjnego, wypada asystować w regionalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na terapię?
Przed rozpoczęciem kuracji jednostka musi w pierwszej kolejności rozpoznać własny stan oraz posiadać ochotę opuścić napój alkoholowy. W pewnych sytuacjach jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny bądź też przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o zbytnie picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga też rozpocząć debatę na temat dostępnych opcji leczenia i pomocy.

Nie ma odpowiedniego lub złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli niemniej jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować dużo akcesoryjnych kłopotów, takich jak zawiłości zdrowotne, problemy finansowe, komplikacje z relacjami i zakłócenia zawodowe.